Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy

Miałeś kolizję z winy innego uczestnika ruchu (OC sprawcy), ubezpieczyciel likwidujący szkodę Twojego samochodu przyznał Ci odszkodowanie, za które nie ma możliwości przywrócenia samochodu do stanu sprzed szkody?

Standardem są działania ubezpieczycieli, którzy to zaniżają wysokość odszkodowania w taki sposób, iż w swoich kosztorysach naprawy Audatex / Eurotax zaniżają wszelkie koszty: roboczogodziny warsztatu, koszty materiału lakierniczego oraz stosują znacznie tańsze części alternatywne, tzw. zamienniki. Jeśli części uszkodzone w kolizji to części oryginalne, to obowiązkiem Towarzystwa Ubezpieczeniowego jest pokrycie kosztów wymiany uszkodzonych elementów również oryginalnych. Tak więc, jeœli chcesz, aby Twój samochód został przywrócony do stanu sprzed wypadku, przy zachowaniu najwyższej jakości naprawy, zadzwoń do mnie, napewno pomogę!

Specjalista ds. likwidacji szkód / Rzeczoznawca Samochodowy
inż. Dawid Breguła
Tel. 508-901-614

Szkoda całkowita

Szkoda całkowita AC

Szkoda całkowita z dobrowolnego ubezpieczenia AC ma miejsce w przypadku, gdy koszt naprawy samochodu wyliczony przy pomocy Audatex lub Eurotax po maksymalnych stawkach, jakie stosują ASO przewyższa 70% wartości samochodu na dzień powstania szkody. Odszkodowanie stanowi różnicę pomiędzy wartością samochodu nieuszkodzonego i uszkodzonego na dzień powstania szkody. Podstawą takiego systemu rozliczenia są Ogólne Warunki Ubezpieczenia wykupionej polisy Autocasco.

Szkoda całkowita OC sprawcy

Szkoda całkowita z ubezpieczenia OC sprawcy ma miejsce tylko w przypadku, gdy koszt naprawy samochodu wyliczony przy pomocy Audatex lub Eurotax przewyższa 100% wartości samochodu na dzień powstania szkody. Podobnie jak w przypadku szkody całkowitej z AC, odszkodowanie stanowi różnicę pomiędzy wartością samochodu nieuszkodzonego i uszkodzonego na dzień powstania szkody.

Powszechne są praktyki ubezpieczycieli, którzy to na wyrost kwalifikują szkodę z OC sprawcy jako całkowitą, nie wyrażając zgody na naprawę. W takiej sytuacji poszkodowany jest stratny, gdyż wypłacane odszkodowanie nie wystarcza na wykonanie naprawy samochodu.

W przypadku szkody z OC sprawcy poszkodowany ma prawo naprawiać samochód do 100% wartości pojazdu. Koszt naprawy nie może przewyższyć wartości pojazdu. Taką naprawę należy oczywiście udokumentować fakturą.

Bardzo często koszty naprawy pojazdu po kolizji w Autoryzowanej Stacji Obsługi przewyższają wartość pojazdu ze względu na bardzo wysokie stawki za roboczogodzinę. My jako niezależny serwis jesteśmy w stanie obniżyć koszty naprawy, a tym samym umożliwić naprawę samochodu wykorzystując nowe oryginalne części, zamienniki lub części używane po wcześniejszym uzgodnieniu z właścicielem samochodu.

Tak więc, jeśli ubezpieczyciel zakwalifikował szkodę Państwa samochodu jako całkowitą, a zależy Państwu na naprawie auta, proszę skontaktować się z nami, z pewnością znajdziemy sposób na rozwiązanie problemu i doprowadzimy do naprawy samochodu.

Bardzo niekorzystne jest rozliczenie szkody samochodu jako całkowitej, gdy samochód jest w leasingu, bądŸ zakupiony na kredyt. Firma leasingowa lub bank otrzymują odszkodowanie a uszkodzony pojazd zostaje wystawiony do sprzedaży. Jeśli masz auto w leasingu lub kredycie, a ubezpieczyciel kwalifikuje szkodę jako całkowitą, skontaktuj się z nami.

Masz pytania? Zadzwoń już teraz! (7dni w tygodniu, całodobowo)

Specjalista ds. likwidacji szkód / Rzeczoznawca Samochodowy
inż. Dawid Breguła
Tel. 508-901-614

Likwidujemy szkody komunikacyjne z OC i AC następujących ubezpieczycieli: Allianz, Aviva, AXA Direct, Benefia, Compensa, Concordia, Generali, Gothaer, HDI, Hestia, Interrisk, Liberty Direct, Link4, MTU, PZU, TUW, TUW Tuz, Uniqa, WARTA,

Przegląd samochodu przed zakupem

Zamierzasz kupić używany samochód i nie chcesz trafić na przysłowiową "minę"?

Rynek aut używanych w Polsce jest przepełniony "okazjami" po poważnych wypadkach, naprawionych tanio i niefachowo. W związku z rosnącym zainteresowaniem tego typu usług, oferuję sprawdzenie stanu karoserii pojazdu przez zakupem. Weryfikuję obecność śladów po naprawach, wykonuję pomiar grubości lakieru. Dysponuję profesjonalnymi narzędziami ułatwiającymi dopatrzenie się wszelkich wad lakierniczych. Moje doświadczenie związane z pracą w warsztacie również jest nieocenione. Oględziny wykonuję tylko w umówionym ze sprzedawcą miejscu, nie ma możliwości przeprowadzenia oględzin w naszym warsztacie. Zapraszam!